Adres

Değirmendere mahallesi Alanya/Antalya

Arayın Görüşelim

0536 888 72 46
0532 468 00 31

mermer cilalama

mermer cilalama

mermer silme cilalama hizmetleri

varsa yoksa deneme

Polimer CilaPolimer-yayıcı akrilik asit, akrilik ester ve styreneden oluşur. Genelde mermer, karo, traverten ve mozaik vs. yüzeylere paspasla veya bezle sürülmek suretiyle uygulama yapılır. Cilanın rengini veren polimer maddesi beyaz olduğu için halk arasında bu cilaya süt cila veya sürülerek yapıldığı için sürme cilada denilir.

Mermere Polimer Cila Nasıl Yapılır ?

Polimer cila yapılmadan evvel yüzeyin tam manasıyla temizlendiğinden ve kurutulduğundan emin olunuz. Polimer cila atılacak yüzeyde uzun süre insan trafiği olmayacağından cila uygulamasına başlamadan evvel önleminizi alıp cila atılacak yüzeye uyarı levhasıyla veya güvenlik şeridi kullanarak içeri girilmesini engelleyiniz.  Ve eskiden cila atılmışbir yüzeyse mutlaka eski cilayı kir ve cila sökücü kimyasal yardımıyla zeminden sökünüz. Aksi halde olumlu netice alamazsınız.

Cila atmaya başlamadan evvel polimer cila uygulamasında kullanacağınız tüm ekipmanların eksiksiz yanınızda bulunduğundan emin olun.  Cilalama işlemi sırasında cilalanacak yüzeyden uzaklaşmanız cilanın sağlamlığı açısından olumsuz olabilir.

Polimer cila bidonundan veya özel bir kaba koyduğunuz polimer cilayı cilanacak olan yüzeye yaklaşık 5-10 m² ye 100 ml kadar cila boşaltılır ve paspas yapıyormuş gibi “S” harfi hareketlerle zemine yaklaşık 3-4 dakikada yedirilir. Tüm zemine bu işlem uygulandığında zeminin kuruması beklenir. Bu zaman hava şartlarına göre değişkenlik gösterir ama genelde 45 dakikayla 60 dakika arasında zemin kurumuş olur. Kuruyan zemine aynı işlem 2-3 kat hatta zemin istenilen parlaklığa ulaşana dek tekrarlanır. Zemindeki cila atma cilalama işlemi bittikten sonra zemin kurumaya bırakılır. Palet mopla (nemli Paspas) parlatılır. Zeminin insan trafiğine açılması için aradan en az 4-5 saat geçmesi gerekir. Ama bu süre cilalanmış yüzeyin üzerinde eşya taşımak için geçerli değildir. Cilalı yüzeyde eşya taşınabilmesi için polimer cila atılan yüzey en az tam bir gün bekletilmelidir. Paspasla cilalanmış yüzeye daha da parlaklık kazandırmak ve cila kalıntılarını temizleme için yüksek devirli cila makinesi altına beyaz keçe takılarakzemin parlatılırCila atma işi bittikten sonra zaman kaybetmeden kullandığınız ve cila bulaşan tüm malzemelerinizi temizleyiniz. Yoksa cila bu malzemelere de yapışarak kuruyacaktır.

Polimer cilakristalize mermer cilasına nazaran uzun ömürlü bir cila değildir. Yaklaşık 5-6 kat daha dayanıksızdır. Ama yapılışı Kristalize mermer cilasına göre çok pratik ve ucuz olduğundan kısa vadeli çözümler için tercih edilebilir. Polimer cila uygulaması uzmanlık istemeyen basit uygulanabilen bir cila uygulamasıdır.

ZEMİN SORUN VE ÇÖZÜMLERİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY İÇİN

BİZE ULAŞIN