Adres

Değirmendere mahallesi Alanya/Antalya

Arayın Görüşelim

0536 888 72 46
0532 468 00 31

cila hizmeti

cila hizmeti

cila hizmeti

mermer cilalama

Cilalama Hizmeti

Sert zemin cilalamak için iki yöntem kullanılmaktadır. İlk yöntem, zemininizin dayanıklılığını ve parlaklığını size daha çok hissettirir. Bu ilk yöntem mermer,  traverten vb. gibi

kalsiyum karbonat içeren el deymemiş taşlara uygulanan kristalize cilalama yöntemidir.

Kristalize cilalama yönetemi, yapılışı bakımından zor ve uğraş gerektiren bir yöntemdir. Ortalama cila ömrü kullanıma göre değişim göstermektedir ve evlerde 3 yıl,  işyerlerinde 1 yıldır. Fakat bu yöntimi uyguladığınız zaman zemininizin bakımı da daha kolay olacaktır. İkinci yöntemimiz ise polimer bazlı cilalarla uygulanan yöntemdir. Polimer cilalar kendi kendine parladığı için herkes tarafından yapılabilen cilalardır. Dayanıklılığı yani ömrü kristalize yöntemine oranla daha azdır. Fakat özellikle PVC kaplı zeminler de kullanılabilen  tek cilalama yöntemidir. Bu iki tip cilada uygulandığı zemine kayganlığını kaybettirirler.

Zemininize hangi aralıklar ile cila yapacağınızın süresi kestirilememektedir. Çünkü bu süre uygulanabilen her iki yöntem için de zemin üzerinde ki trafiğe bağlıdır. Zeminize uygulayacağız bu yöntemler zemininzin parlamasını sağlayarak, daha estetik olmasını ve daha kolay temizlenebilir olmasını sağlar ve mekanik etkilere karşı korur.