Adres

Değirmendere mahallesi Alanya/Antalya

Arayın Görüşelim

0536 888 72 46
0532 468 00 31

Alanyada Halı Yıkama

Alanyada Halı Yıkama

haliyima

hali yıkama

Halı Yıkama;Halıların yüzeyinde zaman içerisinde bakteri ve toz kalıntıları birikerek insan sağlığını ileri derecede etkilemektedir.Evde temizleme çabalarınız sadece yüzeysel temizlik olarak kalmakta ve kir ve bakterilerin derine inerek kalıcı bir şekilde yerleşmesine sebebiyet vermektesiniz.İşte bu noktada sizin sağlığınız ve halınızın ömrü için halınızı işi bilen profesyonel ellere bırakmanızda fayda vardır.

Alanya Kağan Halı Temizleme alanında profesyonel bir firma olması ve profesyonel ekibiyle son teknoloji makinalarla çalışmasıyle halınızın deforme olmadan derinlemesine temizliğini sağlamaktadır.
 

Halı yıkama işlemimiz şu aşamalardan oluşmaktadır: 

  • Siz bizi aradığınızda servisimiz kapınızdan halılarınızı teslim almakta ve kodlayarak sınıflandırmaktadır.
  • Halılar yıkanmadan önce leke kontrolünden geçer ve sonra toz alma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında özel tasarlanmış makina ile halı, yüksek çırpma ve titreşime tabi tutulur. 
  • Halınız üzerinde oluşmuş lekeler varsa ekibimiz özel leke çıkarıcı şampuanlara leke üzerinde temeizleme çalışmaları gerçekleştirmektedirler.
  • Otomatik makinamızda yumuşatma, ultraviole ışın, ozonla hazırlanan solüsyonla derinlemesine yıkama işleminden geçer.
  • Yıkama işlemi gerçekleştirildikten sonra kurutma işlemi için halılar özel kurutma odasına alınarak kurutulur ve nemden arındırılır.
  • Kuruyan halılarınız deforme olması engellenerk uygun şekilde katlanır ve söylenen tarihte kapınıza teslim edilir.

Koltuk Yıkama;Gününüzün büyük çoğunluğunu üzerinde geçirdiğiniz ya da işten eve gelince kendinizi ilk bıraktığınız yer olan koltuklar acaba ne kadar temiz?
 

Sizin üzerinde keyifli dakikalar yaşadığınız,misafirlerinizi ağırladığınız ve çocuklarınızn büyüme çağında tırmanma duvarı görevini gören koltuklarınızı ne sıklıkla temizliyorsunuz ve ne kadar iyi temizliyorsunuz. Alanya da halı yıkama da öncü olan firmamız koltuklarınızın da hijyen kurallarına uygun olarak temizlemekte ve ailenizle huzur içinde oturmanızı sağlamaya çalışmaktadır.

Bir telefon kadar yakın olan firmamız sizin istediğiniz gün ve saatte koltuklarınızı uzman ve güvenilir ellere bırakarak ilk günkü gibi alabilirsiniz.Başlı başına tecrübe gerektiren bu işlem profesyonel eleman ve ve kaliteli ürünleri kullanarak koltuğunuzun dokusuna,yapısına ve kumaşına zarar vermeden teslim almanızı sağlar.Peki koltuklarınızn kir ve mikrop yuvası olmaktan nasıl kurtarıyoruz?

İlk olarak koltuklarınız emiş gücü yüksek makinalarımızla vakumlanarak tozlarından arındırılır.Koltuk kumaşı incelenerek,kumaşın yapısına uygun yıkama şampuanı seçilir. Öncelikle koltuğa özel karışımlı su serpilerek ıslatılır.Karışımlı su serpilerek bekletilmesinin nedeni bu sürede kirlerin ve lekelerin büyük bir kısmı bu su sayesinde temizlenmesinden dolayıdır.Böylece geriye varsa inatçı lekelerin temizlenmesi kalmaktadır.Bir sonraki işlemimiz bu lekeler üzerine yoğunlaşmaktır.Lekenin cinsine göre dökülen leke çıkarıcılar ile kumaşa zarar vermeyecek hassaslıkta ki fırçalar yardımıyla sorunlu bölge lekeden arındırılır.Daha sonra koltukta ki bütün kumaş püskürtme ve emme sisstemi ile yıkanarak hijyenik hale gelmesi sağlanır. Yıkama işlemi sonlanan koltuğun son kontrolleri yapılır ve koltuğun bulunduğu oda mutlaka havalandırılır.Hijyenik ve temiz koltuğunuza gönül rahatlığıyla oturabilirsiniz.

 

Yerinde Yıkama:Alanya Kağan Halı Temizleme olarak,bizim ilk hedefimiz müşterilerimizin sağlığıdır.Bunun için de müşterilerimize 6 ayda bir kere koltuk yıkatmalarını tavsiye ediyoruz.Bu doğrultuda yıkama işlemleri başlamadan koltuk kumaşı incelenir ve uygun yıkama ürünleri tercih edilir.

Bu temizlik ürünlerinin kesinlikle insan sağlığına zararı yoktur.Bu ürünler mikrop kırıcı etkiye sahiptir.Yaptığımız bu derin temizlik sonrasında ki amacımız size daha sağlıklı bir yaşam alanı sunmaktır.Ayrıca firma olarak bir diğer önerimiz koltuklarınızı haftada bir süpürmeniz ve silmenizdir.Böylece derin temizlik yapıldığında koltuğunuz mikrop ve bakteriden daha kısa sürede arınacak ve ömrü uzayacaktır.

 

Yerinde Halı Yıkama Yöntemleri:Halınızın kullanım yoğunluğuna ya da ne kadar kirlendiğine bağlı olarak yerinde halı yıkama yöntemleri, değişiklik gösterebilir. 
En sık tercih edilen yöntemleri, 5 ana kategoriye ayrılır: şampuanlama, buharla yıkama, köpükle yıkama, kuru temizleme, bonnet ile temizleme. Seçilen yöntem ne olursa olsun halı yıkama firması, temizlenecek tüm halıları önce elektrik süpürgesi ile süpürmektedir.

Şampuanlama ile Yerinde Halı Yıkama:Şampuanlama içeren yerinde halı yıkama yöntemi, muhtemelen en az etkili yöntemdir. Halı yıkama makinası kullanılarak halıya, özel şampuanlar uygulanır. Daha sonra vakumlama ile halı şampuanı, halıdan çekilir. Halı yıkama şampuanı veya deterjanı, parlatıcı ve parfüm içerdiğinden dolayı halılar güzel görünmekle kalmaz, ayrıca hoş kokarlar. Ancak derinlemesine bir yerinde yıkama yöntemi olmadığı için etkisi sınırlıdır.

Buharla Yerinde Halı Yıkama:Buharlı yerinde halı yıkama, yüzeysel yıkama yöntemleri arasında en etkili halı temizleme yöntemidir. Halı yıkama makinaları sayesinde sıcak suyla şampuan karışımı bir solüsyon halı içine enjekte edilir. 
Karışım daha sonra güçlü biçimde makina tarafından geri çekilir ve mümkün olduğunca çok kir ve mikrobu yerinden sökerek, halıyı olabildiğince temiz ve güzel kokulu halde bırakır.

Köpükle Yerinde Halı Yıkama:Köpüklü yerinde halı yıkama yöntemi, şampuanlama ile kuru temizlemenin ara yoludur. Çok az miktarda su, köpükle birlikte kullanılır, köpük halıya işler ve kire yapışır. Köpük halıya işlediğinde tamamen vakumlanır, böylece suyun, deterjanın ve kirin çoğu çekilmiş olur.

Kuru Halı Temizleme:Kuru temizleme yöntemi idealdir çünkü halının kurumasını beklemeniz gerekmez. Bu çeşit halı temizleme, halının kiri mıknatıs gibi çeken bir temizlik tozuyla kaplanması ile gerçekleştirilir. Toz halıya işledikten sonra tamamen vakumlanır.

Bonnet ile Yerinde Halı Temizleme:Bonnet yerinde halı temizleme yöntemi, halıya kimyasal bir deterjan uygulanması ve döner temizleyici makina ve emici bir ped ile kirin sökülmesi ile gerçekleşir.Bonnet ile yerde halı temizleme yöntemi genellikle ticari binalarda kullanılır. Diğer yerinde halı yıkama yöntemleri gibi evlerde kullanılmaz, çünkü derinlemesine temizlik sağlamaktan çok endüstriyel halıların bakımı ya da temizlenmesi içindir. Ev halılarının çoğunun yapılmış olduğu elyaflara zarar verme ihtimali de vardır.

Yorgan&Battaniye Yıkama:Öncelikle şiparişiniz doğrultusunda adresinizden yıkanacak yorganları alıyoruz. İlk aşama olarak hazırladığımız bitkisel kimyasallı suda bekletilerek yorganların hem hijyenik olmasını hemde lekelerinin yumuşatılmasını sağlıyoruz. Daha sonra var olan lekelere müdahale ediyoruz. Son aşama olarak Yorganlarınızı özel kuru temizleme makinalarımız’da yıkıyoruz. Böylelikle Yorgan Yıkama işlemimiz sona eriyor. Yorgan yıkama işlemi bitiminde yorganınızı sıkma makinasına atarak sudan arındırıyoruz. Bu işlemden sonra kapalı mekan kurutma odasına alarak yorgan’nızı kurutuyoruz. Kuruyan yorganlar çırpılır sonrada parfümlenip kapalı ambalajla paketlenir.

Sterilize ve Hijyene kavuşmuş olan Yorgan Yıkama işlemi biten Yorganınız sevkiyat birimimiz tarafından size iletilmek için teslimat olur.